WWW stránky

Description of your first forum.

WWW stránky

Příspěvekod Filip » 20 črc 2020, 18:20

Vilda napsal:

Ahoj,
jen pro info - do středy počítám se spuštěním stránek pro virtuální závod, kde budou základní informace . Druhá vlna pak bude stránka k Běhu okolo Kuřidla a poslední fáze pak stránky Ski Klubu jako takového. Nicméně vše bude mít již teď pevné adresy a navzájem na sebe odkazovat - tzn:

Stránky Ski klubu + rozcestník na akce: www.skistrakonice.cz
Podstránka virtuálního závodu: www.skistrakonice.cz/kuridlo-online
Podstránka Běhu kolem Kuřidla: www.skistrakonice.cz/kuridlo (případně /beh-kolem-kuridla ???? - prosím vedení o rozhodnutí do zítřka)

Pokud někde budete potřebovat uvádět odkaz na některou se zmíněných akcí, klidně bych uváděl jen přímo budoucí stránky Ski Klubu - www.skistrakonice.cz, kde budou přehledné odkazy na pořádané akce. Samozřejmě je ale možné uvést i přímý odkaz (za lomítkem - viz výše), kdy se otevře rovnou stránka akce.

Tolik plán :-).
V.
Filip

Re: WWW stránky

Příspěvekod Filip » 20 črc 2020, 18:20

Radek odpověděl:

Ahoj,

Vildo, za mě nechat "kuridlo", ale po přepnutí na podstránku by již mělo být "Běh okolo Kuřidla"

Do roku 1989 se běhalo "kolem Kuřidla" a když jsme v roce 2001 obnovovali závod, tak jsme ho pro jemné odlišení nazvali "okolo Kuřidla". Přijde mi to i gramaticky správnější...

Radek
Filip

Příspěvekod Filip » 25 črc 2020, 17:14

Rozkoukávám se v administraci stránek. Potřebuji vysvětlit:
- Jaký je rozdíl mezi Příspěvky a Stránky?
- Asi jsem pochopil, jak se pracuje (zakládá nová/upravuje/vkládá do stránek) Galerie.
- Uvítal bych smajlíky. (Vím, používání smajlíků je dětinské, ale ... :lol: )
- Lze nějak na stránce oddělit původní stránku a co bylo přidáno nového? Nebo je pouze jedna "celá" stránka? Viz můj pokus http://www.skistrakonice.cz/novinky/inf ... line-2020/ s přidáním informace o nových šipkách na konci stránek. Zatím jsem si pomohl linkou. Pokud to chcete strčit do novinek, já střílet nebudu (přesto udržuji svůj střelný prach suchý. :mrgreen: )
- Těším se na kalendář událostí (tréninky, závody, soustředění, dolyžné ...)
- Nové logo je už schválené (minimálně od Ráďi)? Já bych ho chtěl použít na startovní čísla pro Kuřidlo 2020. Potřebuji rozhodnutí nejpozději do poloviny září, kdy začnu s tiskem. (Čísla na Duatlon mám už vytištěné, tam ponechám logo staré).

BTW: Velmi dobrá práce od Vildy. Zaslouží pochvalu a hobla!
Filip

Příspěvekod Filip » 26 črc 2020, 17:30

V rámci nácviku editace jsem přidal propozice na Strakonický duatlon 2020.
S editací jsem se docela natrápil, mám jiné návyky pro vkládání obrázků a tabulek. Prodiskutuju s Vildou osobně.
Filip

Příspěvekod Filip » 27 črc 2020, 18:13

Další problém.
Jak se edituje hlavní stránka (homepage)? Našel jsem šablonu, kterou jsem ale netroufnul upravovat.

Chtěl bych přidat (respektive zkopírovat) rámeček Aktuální info a přidat do něj tabulku, která bude mít 8 řádků a 6 sloupců:
Den/Datum/Hodina/Místo/Činnost/Kontakt
Pondělí/27.7./17:00/Stadion skládek/kolce/Honza
Úterý/28.7/17:00/Habeš/Běh/David
Středa/29.7./19:00/Tenis klub/Porada Duatlon/všichni
Čtvrtek/30.7/9:00/Coop Volyňská/Vimperská 15, klasicky/Radek
Pátek/31.7/10:00/Vlak nádraží/Soustředění Kubovka, do 7.8./Radek, David
Sobota/...
Neděle/...

Tímto hodlám suplovat kalendář, než se dodělá aplikace. Akce jsou samozřejmě smyšlené.
Děkuji.
Filip
Filip

Příspěvekod Vilda » 30 črc 2020, 12:22

Filip píše:Rozkoukávám se v administraci stránek. Potřebuji vysvětlit:
- Jaký je rozdíl mezi Příspěvky a Stránky?
Stránky představují obsah, který je vložen na různá místa v šabloně. Příspěvky se chovají trochu jinak. Mají datum, nadpis, obsah, kategorie, tvoří seznamy, atd... Šablona je pak naprogramovaná tak, že v určitém místě může zobrazovat třeba seznam příspěvků určité kategorie (Novinky, Fotogalerie, atd.). Tzn. příspěvky jsou vhodné na psaní novinek, akcí, fotogalerií. Kategorie příspěvku se zaškrtává při editování příspěvku. Můžeme těchto kategorií udělat více ... napadá mě třeba pro Pořádané akce - ale možná že se tohle vyřeší spíš nějakým tím kalendářem akcí - ještě nebyl čas na to kouknout.
- Asi jsem pochopil, jak se pracuje (zakládá nová/upravuje/vkládá do stránek) Galerie.
Supr. Není to sice extra intuitivní, ale zase tak hrozný to taky není.
- Uvítal bych smajlíky. (Vím, používání smajlíků je dětinské, ale ... :lol: )
Jojo, smajlíky půjde povolit přímo v tom integrovaném editoru. Akorát nevím, jestli se hodí do oficiálního obsahu webu, novinek, atd... Ale pro mě za mě :-)
- Lze nějak na stránce oddělit původní stránku a co bylo přidáno nového? Nebo je pouze jedna "celá" stránka? Viz můj pokus http://www.skistrakonice.cz/novinky/inf ... line-2020/ s přidáním informace o nových šipkách na konci stránek. Zatím jsem si pomohl linkou. Pokud to chcete strčit do novinek, já střílet nebudu (přesto udržuji svůj střelný prach suchý. :mrgreen: )
Já tu stránku chápu jako stránku se statickými informacemi, nějak nevidím důvod tam udržovat nějakou časovou osu změn. Prostě bych nové informace zapracovával rovnou do stránky, bez reference na datum změny. S vyjímkou tabulky výsledků, kde jsem udělal datum aktualizace - které se holt zatím musí měnit ručně. Ale je to můj názor.
- Těším se na kalendář událostí (tréninky, závody, soustředění, dolyžné ...)
Já taky :-).
- Nové logo je už schválené (minimálně od Ráďi)? Já bych ho chtěl použít na startovní čísla pro Kuřidlo 2020. Potřebuji rozhodnutí nejpozději do poloviny září, kdy začnu s tiskem. (Čísla na Duatlon mám už vytištěné, tam ponechám logo staré).
Radek ho schválil. Za mě je možné ho použít, ale není to ještě finální verze. Až bude čas, ještě bych si s ním vyhrál. Ale asi není nic proti ničemu, když se použije zatím tato evoluce.

BTW: Velmi dobrá práce od Vildy. Zaslouží pochvalu a hobla!

Dík.
Vilda

Příspěvekod Vilda » 30 črc 2020, 12:24

Filip píše:V rámci nácviku editace jsem přidal propozice na Strakonický duatlon 2020.
S editací jsem se docela natrápil, mám jiné návyky pro vkládání obrázků a tabulek. Prodiskutuju s Vildou osobně.

Jo jo, má to svoje mouchy. Editor je teď osekaný jen na základní funkcionalitu. Je tam pár fint, které si chce osvojit (typu používat shift-enter pro odřádkování, pokud chceš zachovat odstavec, apod.). Pár much tam je taky zataženo mnou - asi nestandardní zásahy do šablony :-).
Vilda

Příspěvekod Vilda » 30 črc 2020, 12:34

Filip píše:Další problém.
Jak se edituje hlavní stránka (homepage)? Našel jsem šablonu, kterou jsem ale netroufnul upravovat.
Nooo, to právě jednoduše nejde :-(. Je to dáno tím, že moje šablona je prostě hodně osekaná a respektuje pouze základní pravidla WordPressu pro tvorbu šablon. Výsledkem je, že nejde přímo z administrace např. upravovat menu, přidávat další logické bloky stránek - např. to co navrhuješ níže, atd. Udělat šablonu s plnou podporou funkcí Wordpressu je megaprojekt. Výsledkem je plně uživatelsky přizpůsobitelný web, což by bylo fajn, ale je to mimo časové možnosti. Nicméně ti pošlu přístup přímo na FTP, kde se dostaneš ke zdrojákům šablony a můžeš zkoumat :-)
Chtěl bych přidat (respektive zkopírovat) rámeček Aktuální info a přidat do něj tabulku, která bude mít 8 řádků a 6 sloupců:
Den/Datum/Hodina/Místo/Činnost/Kontakt
Pondělí/27.7./17:00/Stadion skládek/kolce/Honza
Úterý/28.7/17:00/Habeš/Běh/David
Středa/29.7./19:00/Tenis klub/Porada Duatlon/všichni
Čtvrtek/30.7/9:00/Coop Volyňská/Vimperská 15, klasicky/Radek
Pátek/31.7/10:00/Vlak nádraží/Soustředění Kubovka, do 7.8./Radek, David
Sobota/...
Neděle/...

Není problém. Mám to tedy zatím takto přidat? Vlastně jsem nevědomky to samé navrhl v odpovědi v minulém příspěvku :-). Možná to ve finále bude i přehlednější a jednodušší, než kalendář akcí. Co jsem zatím koukal, přijdou mi všechny pluginy zbytečně moc složitý a komplexní.

Tímto hodlám suplovat kalendář, než se dodělá aplikace. Akce jsou samozřejmě smyšlené.
Děkuji.
Filip
Vilda

Příspěvekod Filip » 31 črc 2020, 08:00

Hola hola.
Já bych chtěl na hlavní stránku dodělat tu tabulku 8x6 sloupců "Akce v tomto týdnu." Pak můžeme dát na chvíli oddech, protože myslím, že současná kostra je dostačující.

Předpokládám, že později se přenese Radkovo historie lyžování, přidá Zlatá kniha lyžařů a ostatní rubriky.

A naposled anketní otázka: kdy zrušíme staré stránky (Skiklub, Duatlon, Kuřidlo)? Navrhoval bych do konce roku. Bylo by to takové milé ukončení tohoto roku. :)

A úplně nejvíc poslední otázka: Kdy půjdeme na pivo? :mrgreen:
Filip

Zpět na Your first forum